Skip to main content

Догляд за вікнами

Догляд за вікнами

Сучасні металопластикові вікна з профілю Rehau - це чудове доповнення Вашого інтер'єру. Вони забезпечують затишок і тепло, захищають від протягів і капризів погоди. Для того, щоб такі вікна радували Вас на протязі багатьох рокі, їм потрібно забезпечити правильний і своєчасний догляд. Хоча цей процес доволі простий і не потребує великих втрат Вашого часу, все ж потрібно знати певні нюанси експлуатації вікон.

По-перше, згадаємо основні складові частини вікна – це рама, стулка, склопакети, ущільнювачі та фурнітура. Кожен з цих елементів потребує особливого догляду.

По-друге особливості експлуатації вікна.

Отож, є декілька етапів чищення вікна:

1. Очищення зовнішньої поверхні віконної конструкції, безпосередньо пластикового профілю. Спочатку прибираємо пил і бруд з рами і стулки. Цю процедуру виконуємо за допомогою м'якої ганчірки або губки. В якості миючого засобу слід використовувати або мильний розчин, або рідкий засіб для миття посуду, що не містить хлор. Для догляду за профілем Rehau бажано використовувати і засіб для чищення фірми Rehau, він не містить розчинників, має нейтральний Ph та антибактеріальну дію. Нівякому разі не застосовуйте для чищення засоби, що містять абразивні частки (порошки для чищення), кислоту, луг, розчинник або ацетон. Також не використовуйте губки, що можуть подряпати поверхню профілю. Такі засоби можуть зробити пластик шорстким, пошкодити його структуру, в такому разі бруд може забиватися в пластик.

2. Миття скла – це можна робити звичайним засобом для миття скла з використанням м'якої ганчірки або мікрофібри. Не застосовуйте для чищення поверхні скла гострих або твердих предметів, щоб його не пошкодити. В сучасних склопакетах замінити одну шибу не можливо, тому в разі пошкодження одного скла, Вам доведеться міняти весь склопакет.

3. Очищення дренажних отворів, що розташовані в нижній частині рами. Вони слугують для відведення вологи. Щоб їх почистити, відкриваєте стулку і чистите отвори внизу рами щіточою, найкраще з пластиковою щетиною.

4. Закінчивши з рамами та склом, можна переходити до чищення учільнювача. Його теж слід помити або мильним розчином або змазати вазеліном. Це потрібно робити для того, щоб ущільнювач не потріскався і не втратив еластичності, тим порушуючи герметичність вікна. Їх очищення бажано виконувати 2 рази на рік. Тут також не припустиме використання агресивних миючих засобів, що можуть пошкодити гуму ущільнювача.

5. Догляд за фурнітурою. Перш за все, її рухомі елементи слід змащувати спеціальними засобами, що не містять смоли. Це може бути звичайне автомобільне мастило. Роботу слід виконувати пензликом по всьому периметру фурнітури. Щоб уникнути потраплння мастила на профіль рекомендовано обклеїти його малярною стрічкою.  Також слідкуйте за роботою фурнітури, її бажано регулювати раз в рік, підкручувати елементи. Не допускайте потрапляння сторонніх предметів між рамою і стулкою, не відкривайте вікна при сильному відтрі, не потрібно прикладати великих зусиль для закривання і відкривання вікна, не допускайте потрапляння фарби чи штукатурки до фурнітри.

І нарешті - регулювання фурнітури, особливо в області нижніх петель і «ножиць», а також заміна деталей і зняття/навішування стулки повинна проводитися тільки спеціалістами.

В разі, якщо вікна обладнані протимоскітною сіткою, про неї також потрібно потурбуватися. Найкраще не забувати знімати її на зиму, щоб вона не промерзала і не псувалася. Перед тим, як Ви сітку приберете на зберігання, її слід помити у теплому мильному розчині. Після повного висихання сітку можна сховати.

Щодо експлуатації вікна потрібно дотримуватися простих правил:

1.Чистити вікна один – два рази на рік.

2. Регулювати фурнітуру раз в рік.

2. Дотримуватися правильного температурного режиму.

3. Уникати підвищення вологи.

4. Провітрювати приміщення.

Дотримуватися правильного режиму вологи і температури, допоможе уникнути Вам утворенню конденсату на вікнах. Для того, щоб ефекту запотівання не було, потрібно провітрювати кімнату тричі на день по 5 – 10 хвилин, дотримуватися температури 18-20°С і вологості не більше 40 – 50%. Це не тільки позбавить вас від конденсату, а й створить здоровий клімат і приємні умови життя.

Окрім цього є ще декілька порад, що дозволять Вам уникнути неприємних ситуацій: розміщувати кімнатні рослини потрібно у добре провітрюваних приміщеннях, підвіконня не повинно повністю закривати радіатор опалення, а при виборі довжини гардин залишайте достатньо простору для проходження тепла від батареї до вікна.

Якщо ж в приміщенні буде висока вологість досить тривалий час, то це може призвести до виникнення на відкосах, місцях стику і на самому виробі пліснявого грибка.

Отож виконуйте ці легкі рекомендації по догляду за вікнами і вони завжди будуть радувати Вас своїм чудовим зовнішнім виглядом і справною роботою.

Записатися на замір

Для запису на замір, заповніть контактну форму, або напишіть нам на viber

Виїзд фахівця – безкоштовно!

Тільки після проведення професійного вимірювання можна розрахувати точну вартість виробів. Залишіть заявку на безкоштовний замір зараз. Ми передзвонимо Вам для узгодження часу приїзду майстра.

Від правильного виміру залежатиме якість встановлення та термін подальшої служби виробів. За рахунок впевненості у високій кваліфікації наших фахівців, ми можемо гарантувати точність здійснених вимірів. Для вас це означає, що всі можливі нюанси будуть враховані. Це і конструктивні особливості будови, і кліматичні умови, і ваші побажання.

Для Вас персональний менеджер здійснить візит в будь-який зручний для Вас час, проведе всі необхідні виміри і зможе повністю оформити замовлення відразу ж, позбавивши Вас від необхідності відвідувати офіс. Більш того, сплативши замовлення в день виміру, Ви заощадите гроші, отримавши додаткову знижку - 3%

Компанія "Віконний дизайн" м.Львів вул. Антоновича 138 Б

+380931704730 +380673143804

Віконний дизайн

Я буду радий допомогти Вам із будь-яким питанням.

+380978713180