Skip to main content

Утворення конденсату на вікнах та як його уникнути

Як запобігти утворенню конденсату на вікнах ПВХ?

Віконні фірми часто стикаються з точкою роси - вічна проблема зимового конденсату (вікна "течуть", "плачуть" в мороз, рясно випадає конденсат на склі, на рамах) нікому не дає спокою. Особливо сильно ця проблема хвилює тих, хто ще не поставив собі вікна і дуже боїться зіткнутися з цією проблемою в майбутньому.

Точка роси – це температура, до якої повинно охолонути повітря, щоб водяна пара, що міститься в ньому, досягнувши стану насичення, почала конденсуватися в росу. Справа в тому, що в будь-якому випадку поверхня шибок і самих вікон - це найхолодніша поверхня в квартирі, тому при підвищеній вологості (а вона має становити не більше 45%) конденсат буде неминуче випадати і на вікнах, і на всіх внесених з вулиці холодних предметах. А при сильних морозах, можливе навіть замерзання води, що стікає із склопакету, на стику скла з ущільнювачем. І якщо на точку роси впливають два фактори (температура і вологість), то і способів боротьби з запотіванням вікон - два.

По-перше потрібно перевірити витяжку і переконатися, в її справності,  а також що вологість в приміщенні не перевищує допустимі 45%. Крім того, добре провітрюване приміщення і для здоров'я людини набагато корисніше, ніж задушливе повітря.

По-друге підвищувати температуру внутрішньої поверхні вікон. Можливо, ви невдало заощадили, і поставили собі тонкий холодний однокамерний склопакет, не рекомендований до використання в житлових приміщеннях нашого кліматичного поясу (Львів і Львівська область знаходяться в другому кліматичному поясі України). На жаль, тут допоможе тільки заміна склопакета на двокамерний. Заміну, до речі, можна зробити без демонтажу вікон. Ще - перевірте ваші батареї. Вони повинні бути під вікнами! І вони не повинні бути відділені широкими підвіконнями, екранами та іншими речами, що перешкоджає прямому надходженню теплого повітря до скла.

Якщо причина запотівання пов'язана з фурнітурою пластикового вікна або поганим ущільнювачем, то усунути дану проблему зможе тільки фірма, яка встановлювала вікна.

І пам'ятайте, при правильный експлуатації, вікна не повинні запотівати.

 

On-line замовлення

Для Вас персональний менеджер здійснить візит в будь-який зручний для Вас час, проведе всі необхідні виміри і зможе повністю оформити замовлення відразу ж, позбавивши Вас від необхідності відвідувати офіс. Більш того, сплативши замовлення в день виміру, Ви заощадите гроші, отримавши додаткову знижку - 3%

  Компанія "Віконний дизайн"   м.Львів вул. Антоновича 138 Б

+380673143804

+380931704730

Віконний дизайн