Skip to main content

Конструкція металопластикових вікон

Конструкція (система) металопластикових вікон

Металопластикові вікна - сучасна система, що може задовільнити дуже широкі споживчі запити від енергозбереження та звукоізоляції, до необмежених дизайнерських рішень. Конструкція металопластикового вікна складається з ПВХ профілю, склопакета вікна, ущільнювача і фурнітури. Зазвичай це називається «віконним блоком». Профілі металопластикових вікон виготовляються з ПВХ (полівінілхлориду). Усередині профілю розміщуються повітряні камери, одна з яких вміщує армовочний профіль з оцинкованої сталі, що забезпечує вікну додаткову жорсткість.

Таким чином - вікна ПВХ, пластикові вікна, металопластикові - назви тотожні.

Коли Ви вирішите зміните своє старе вікно на сучасне і якісне металопластикове, Вам потрібно знати, що такі вікна мають певну конструкцію. Цією інформацією Вам потрібно володіти при виборі вікна. Найчастіше організація-виробник має в своєму арсеналі кілька профільних систем і не обов'язково одного бренду. Це може бути 3-х, 4-х і 5-ти камерна профільна система або наявність різної колірної гами або різний дизайн. Важливо на початковому етапі точно спланувати розміри, вигляд і розташування вікон, а також план освітленості. Не забудьте і про форму віконних рам, адже, наприклад, віконні профілі фірми «Rehau» можуть мати як прямі так і заокруглені штапіки та стулки.

Також, при виборі вікна, Ви повинні розумітися на складових частинах ПВХ-конструкції:

1. Рама - це нерухома частина віконного блоку, що кріпиться в проєм за допомогою дюбелів або анкерних пластин. На цоьму елементі тримається вся конструкція.

2. Стулка – елемент вікна, що відкриваеться. Склопакет закріплюється в стулках за допомогою штапиків. На ній розташована фурнітура.

3. Імпост - елемент, що розділяє раму на окремі частини, в яких може бути зроблена стулка. А також забезпечує додаткову жорсткість.

4. Штапік – використовується для фіксації склопакету і сендвіч-панелі в віконному блоці.

5. Склопакет - світлопрозора частина вікна. Бувають однокамерні, двокамерні.

6. Сендвіч-панель –  складається з трьох шарів: два з яких зовнішні – це пластикові панелі та внутрішній теплоізолюючий прошарок. Це непрозора частина вікна.

7. Шпроси – декоративна вставка в склопакет. Бувають білі і золоті.

8. Ущільнювач – елемент, що забезпечує герметичність вікна, проходить по всьому периметру рами і стулки. Виготовляється з високоякісного етиленпропіленового каучуку. Колір буває сірий та чорний.

9. Армування або армовочний профіль – внутрішня частина профілю, виготовлена из оцинкованої сталі. Проходить во всьому периметру рами і створки в одній із камер профілю.

10. Мауерлат або підставочний профіль – елемент вікна, що використовується в якості основи при монтажі вікна. Він кріпиться знизу до основної рами. Зовні до нього кріпиться відлив, а з внутріщньої сторони підвіконня.

11. Комплектуючі - набір додаткових елементів (підвіконня, відливи, дашки, елементи фурнітури і т.д.).

12. Розширюючий профіль – це профіль, що використовується для збільшення розмірів вікна (ширина, висота). Ширина такого профілю складає від 20 мм до 100 мм з армуванням або без.

13. З'єднуючий профіль – з'єднує конструкції, що відрізняються між собою по розміру або для з'єдлання під прямим кутом. Наприклад вікно і двері балконного блоку.

14. Еркер – служить для з'єднання конструкцій без прямого кута.

 фурнітурі вікна

При замовленні вікна, важливо також розумітися на фурнітурі вікна – є декілька типів відкривання вікна в залажності від властивостей фурнітри:

1. Відкидні вікна – такі, що відкриваються згори. Вони використовуються там, де є можливість їх безперешкодного чищення як зсередини так і зовні.

2. Поворотні – вікна, що повертаються в одному положенні всередину приміщення.

3. Поворотно-відкидні вікна – ці вікна мають можливість відкриватися в двох положеннях, як нахил так і поворот всередину. Таке вікно має можливість встановлення мікровентиляції – це так зване зимове провітрювання, коли ручка виставляється на 45 градусів і утворюється невелика щілина між рамою і стулкою. А також мікроліфт – блокіратор неправильного відкривання вікна, коли вікно відкривається у двох положеннях.

4. Штульпові вікна – штульп (накладний профіль) використовується для безімпостного (без вертикальної стійки) притулу вікна, коли одна стулка кріпиться за іншу. При цьому тільки одне вікно може бути поворотно-відкидним.

Умовно вікна можна ще поділити на глухі та створкові:

1. Глухе вікно – це вікно не відкривається.

2. Одно- або багатостулкові вікна – ці вікна відкриваються в різних положеннях. В цьому випадку стулки можуть бути незалежними одна від одної, або відкриватися за допомогою штульпа.

Не варто також забувати і про правильні пропорції вікна, адже саме це є основою довговічності функціонуванням вікна. Якщо розміри вікон дуже великі, то у відкритому стані фурнітура і конструкція рами зазнаватимуть надлишкове навантаження від ваги склопакетів і це може порушити їх роботу.

 ламінація вікна

Цікавим декоративним рішенням для металопластикових вікон є ламінація вікна. Вона буває як односторонньою (ламінат наноситься на одну строну, а інша залишається білою) так і двостороньою (повна ламінація вікна). Основні кольори плівок – це золотий дуб, махагон, темний дуб. Таке оздоблення вікна забезпечує додаткові характеристики стійкості до впливів зовнішнього середовища.

Процес виробництва виглядає так – на гарячий профіль під дією температури і механічного тиску з дуже маленькою швидкістю наноситься кольорова плівка. Потім профіль має вистоятися, щоб потім плівка не деформувалася. Саме тому  такі вікна мають довший термін виготовлення порівняно з білими.

Ламінація профіля зазвичай використовується при виробництві елітних вікон по індивідуальному замовленню або у випадку, коли необхідно зберегти фасад будику.

On-line замовлення

Для Вас персональний менеджер здійснить візит в будь-який зручний для Вас час, проведе всі необхідні виміри і зможе повністю оформити замовлення відразу ж, позбавивши Вас від необхідності відвідувати офіс. Більш того, сплативши замовлення в день виміру, Ви заощадите гроші, отримавши додаткову знижку - 3%

  Компанія "Віконний дизайн"   м.Львів вул. Антоновича 138 Б

+380931704730   +380673143804

Віконний дизайн