Skip to main content

Конструкція металопластикових вікон

Конструкція (система) металопластикових вікон

Металопластикові вікна - сучасна система, що може задовільнити дуже широкі споживчі запити від енергозбереження та звукоізоляції, до необмежених дизайнерських рішень. Конструкція металопластикового вікна складається з ПВХ профілю, склопакета вікна, ущільнювача і фурнітури. Зазвичай це називається «віконним блоком». Профілі металопластикових вікон виготовляються з ПВХ (полівінілхлориду). Усередині профілю розміщуються повітряні камери, одна з яких вміщує армовочний профіль з оцинкованої сталі, що забезпечує вікну додаткову жорсткість.

Таким чином - вікна ПВХ, пластикові вікна, металопластикові - назви тотожні.

Коли Ви вирішите зміните своє старе вікно на сучасне і якісне металопластикове, Вам потрібно знати, що такі вікна мають певну конструкцію. Цією інформацією Вам потрібно володіти при виборі вікна. Найчастіше організація-виробник має в своєму арсеналі кілька профільних систем і не обов'язково одного бренду. Це може бути 3-х, 4-х і 5-ти камерна профільна система або наявність різної колірної гами або різний дизайн. Важливо на початковому етапі точно спланувати розміри, вигляд і розташування вікон, а також план освітленості. Не забудьте і про форму віконних рам, адже, наприклад, віконні профілі фірми «Rehau» можуть мати як прямі так і заокруглені штапіки та стулки.

Також, при виборі вікна, Ви повинні розумітися на складових частинах ПВХ-конструкції:

1. Рама - це нерухома частина віконного блоку, що кріпиться в проєм за допомогою дюбелів або анкерних пластин. На цоьму елементі тримається вся конструкція.

2. Стулка – елемент вікна, що відкриваеться. Склопакет закріплюється в стулках за допомогою штапиків. На ній розташована фурнітура.

3. Імпост - елемент, що розділяє раму на окремі частини, в яких може бути зроблена стулка. А також забезпечує додаткову жорсткість.

4. Штапік – використовується для фіксації склопакету і сендвіч-панелі в віконному блоці.

5. Склопакет - світлопрозора частина вікна. Бувають однокамерні, двокамерні.

6. Сендвіч-панель –  складається з трьох шарів: два з яких зовнішні – це пластикові панелі та внутрішній теплоізолюючий прошарок. Це непрозора частина вікна.

7. Шпроси – декоративна вставка в склопакет. Бувають білі і золоті.

8. Ущільнювач – елемент, що забезпечує герметичність вікна, проходить по всьому периметру рами і стулки. Виготовляється з високоякісного етиленпропіленового каучуку. Колір буває сірий та чорний.

9. Армування або армовочний профіль – внутрішня частина профілю, виготовлена из оцинкованої сталі. Проходить во всьому периметру рами і створки в одній із камер профілю.

10. Мауерлат або підставочний профіль – елемент вікна, що використовується в якості основи при монтажі вікна. Він кріпиться знизу до основної рами. Зовні до нього кріпиться відлив, а з внутріщньої сторони підвіконня.

11. Комплектуючі - набір додаткових елементів (підвіконня, відливи, дашки, елементи фурнітури і т.д.).

12. Розширюючий профіль – це профіль, що використовується для збільшення розмірів вікна (ширина, висота). Ширина такого профілю складає від 20 мм до 100 мм з армуванням або без.

13. З'єднуючий профіль – з'єднує конструкції, що відрізняються між собою по розміру або для з'єдлання під прямим кутом. Наприклад вікно і двері балконного блоку.

14. Еркер – служить для з'єднання конструкцій без прямого кута.

 фурнітурі вікна

При замовленні вікна, важливо також розумітися на фурнітурі вікна – є декілька типів відкривання вікна в залажності від властивостей фурнітри:

1. Відкидні вікна – такі, що відкриваються згори. Вони використовуються там, де є можливість їх безперешкодного чищення як зсередини так і зовні.

2. Поворотні – вікна, що повертаються в одному положенні всередину приміщення.

3. Поворотно-відкидні вікна – ці вікна мають можливість відкриватися в двох положеннях, як нахил так і поворот всередину. Таке вікно має можливість встановлення мікровентиляції – це так зване зимове провітрювання, коли ручка виставляється на 45 градусів і утворюється невелика щілина між рамою і стулкою. А також мікроліфт – блокіратор неправильного відкривання вікна, коли вікно відкривається у двох положеннях.

4. Штульпові вікна – штульп (накладний профіль) використовується для безімпостного (без вертикальної стійки) притулу вікна, коли одна стулка кріпиться за іншу. При цьому тільки одне вікно може бути поворотно-відкидним.

Умовно вікна можна ще поділити на глухі та створкові:

1. Глухе вікно – це вікно не відкривається.

2. Одно- або багатостулкові вікна – ці вікна відкриваються в різних положеннях. В цьому випадку стулки можуть бути незалежними одна від одної, або відкриватися за допомогою штульпа.

Не варто також забувати і про правильні пропорції вікна, адже саме це є основою довговічності функціонуванням вікна. Якщо розміри вікон дуже великі, то у відкритому стані фурнітура і конструкція рами зазнаватимуть надлишкове навантаження від ваги склопакетів і це може порушити їх роботу.

 ламінація вікна

Цікавим декоративним рішенням для металопластикових вікон є ламінація вікна. Вона буває як односторонньою (ламінат наноситься на одну строну, а інша залишається білою) так і двостороньою (повна ламінація вікна). Основні кольори плівок – це золотий дуб, махагон, темний дуб. Таке оздоблення вікна забезпечує додаткові характеристики стійкості до впливів зовнішнього середовища.

Процес виробництва виглядає так – на гарячий профіль під дією температури і механічного тиску з дуже маленькою швидкістю наноситься кольорова плівка. Потім профіль має вистоятися, щоб потім плівка не деформувалася. Саме тому  такі вікна мають довший термін виготовлення порівняно з білими.

Ламінація профіля зазвичай використовується при виробництві елітних вікон по індивідуальному замовленню або у випадку, коли необхідно зберегти фасад будику.

Записатися на замір

Для запису на замір, заповніть контактну форму, або напишіть нам на viber

Виїзд фахівця – безкоштовно!

Тільки після проведення професійного вимірювання можна розрахувати точну вартість виробів. Залишіть заявку на безкоштовний замір зараз. Ми передзвонимо Вам для узгодження часу приїзду майстра.

Від правильного виміру залежатиме якість встановлення та термін подальшої служби виробів. За рахунок впевненості у високій кваліфікації наших фахівців, ми можемо гарантувати точність здійснених вимірів. Для вас це означає, що всі можливі нюанси будуть враховані. Це і конструктивні особливості будови, і кліматичні умови, і ваші побажання.

Для Вас персональний менеджер здійснить візит в будь-який зручний для Вас час, проведе всі необхідні виміри і зможе повністю оформити замовлення відразу ж, позбавивши Вас від необхідності відвідувати офіс. Більш того, сплативши замовлення в день виміру, Ви заощадите гроші, отримавши додаткову знижку - 3%

Компанія "Віконний дизайн" м.Львів вул. Антоновича 138 Б

+380931704730 +380673143804

Віконний дизайн

Я буду радий допомогти Вам із будь-яким питанням.

+380978713180