Монтаж внутрішніх підвіконь (Технологічний порядок встановлення внутрішніх підвіконь)
Для монтажу внутрішніх підвіконь необхідно дотримуватися будівельної готовності, яка передбачає міцну, цілісну і рівну поверхню основи, на яку ми будемо їх встановлювати. Плоска і міцна основа повинна бути на 20-25 мм нижче верхнього краю віконної рами, в яку ми вставляємо підвіконня. Не можна встановлювати підвіконня на вологу або незрілу основу, де може вбиратися волога і, таким чином, псуватися виріб.
Допустима вологість повітря 50-70%, а оптимальна температура під час монтажу повинна бути в діапазоні 10-25°C і не повинно бути різких перепадів температури.
Установку підвіконня можна починати після того, як буде виконана штукатурна робота і вона дозріла. Ми завжди підсовуємо підвіконня під віконну раму, щоб зафіксувати його від витягування. Якщо ми не можемо вставити підвіконня, рекомендуємо прикріпити до віконної рами металевий або пластиковий профіль у формі «L» або «U», який буде використовуватися для фіксації підвіконня від вириву. Підвіконня встановлюються так, щоб між бічним краєм підвіконня та стулкою був прозір 2 мм, за умови квадратної форми стулки, який буде зачищений акриловим герметиком. Залиште мінімальний прозір між стінкою та внутрішнім краєм носа 5 мм.
Ми обробляємо підвіконня звичайними деревообробними інструментами, наприклад, фрезою, лобзиком тощо. Під час обробки ми дбаємо про те, щоб якомога менше пошкодити шар ламінату, який захищає несучий матеріал від вологи. На підготовлену та очищену основу наноситься монтажна піна з низьким коефіцієнтом розширення (макс. 40%), в яку поміщається підготовлене підвіконня, яке відразу ж вирівнюється за допомогою рівня до ухилу 2º і закріпляємо на 10-15 хвилин.
Після застигання монтажної піни заповнюємо стики між віконною рамою і підвіконням силіконовим герметиком, а також між кладкою та підвіконням, акриловим герметиком відповідного відтінку. Після завершення складання проводиться зовнішній огляд (без подряпин, пошкоджень) підвіконня, перевірка зачищення стиків. Після укладання підвіконня не можна проводити будівельні роботи, які вимагають мокрого процесу, що спричинило б перенесення вологи на підвіконня. Для поздовжніх з’єднань ми рекомендуємо використовувати розширювальні смуги, які поставляються в тих же відтінках, що і бічні заглушки.
Забороняється створювати тиск на встановлених підвіконнях та використовувати їх як робочу поверхню для інших будівельників.